تست شیرهای آتش نشانی

تست شیرهای آتش نشانی

فلومتر الکترومغناطیسی سری Mag-Flux HTL ساخت شرکت MECON به منظور جریان سنجی در سیستم های آتش نشانی و آب رسانی، به صورت قابل حمل مطابق با استاندارد های W 405 و DIN 14462 طراحی شده است. DIN 14462یک استاندارد است که توسط کمیته کاری ‘نصب برای تغذیه آب در سیستم های آتش نشانی شامل شلنگ’ ارایه شده است که به رعایت مفاد آن برای طراحان, سازندگان, کاربران و پرسنل نگهداری الزامی می باشد. با استفاده از این سیستم امکان سنجش دبی و فشار شیرهای آتش نشانی (Hydrant) در معابر شهر و همچنین چاه های آب امکان پذیر می باشد. این سری از فلومترها به صورتی طراحی شده اند که علاوه بر قابل حمل بودن، هیچ نوع قسمت متحرک نداشته و در فضای آزاد و حتی هوای بارانی قابل استفاده می باشند.

توضیحات فنی

پارامترهای اندازه گیری شده توسط این سیستم شامل : دبی (لحظه ای و تجمعی)، فشار و موقعیت مکانی محل تست می باشد. همچنین موقعیت مکانی محل تست (GIS) توسط GPS دستگاه ذخیره می گردد. بدین ترتیب برای هر بار تست مقادیر اندازه گیری شده و موقعیت مکانی تست انجام شده در دستگاه ذخیره سازی شده و امکان بازبینی آن ها را آسان می نماید.

دستگاه دارای سامانه بلوتوث بوده و اطلاعات اندازه گیری شده به آسانی قابل انتقال به کامپیوتر , موبایل و تبلت می باشند. همچنین نرم افزار ارزیابی داده بسیار پیشرفته ای به نام Log Control برای مانیتورینگ اطلاعات طراحی شده است که می توان از آن برای بررسی و مستند سازی داده های اندازه گیری شده بهره برد. شایان ذکر است کلیه ی داده های اندازه گیری شده به صورت اتوماتیک در دستگاه ذخیره می شوند و بروز خطای کاربری به حداقل می رسد.

ساده و آسان برای استفاده در هرجایی , Mag-Flux HTLبالاترین قابلیت اعتماد و دقت برای اندازه گیری جریان ,دما و فشار را فراهم می کند.قابلیت های بالا , نصب و استفاده آسان, این محصول را جهت تست هیدرانت ها ,پمپ ها و خطوط آب, به عنوان یک محصول بی نظیر در دنیای صنعت تبدیل کرده است. عدم وجود هر نوع مانعی هیچگونه افت فشاری نخواهد داشت و تعمیر و نگهداری این نوع تجهیز را بسیار آسان می کند.
با برخورداری از بروزترین نرم افزارها ,فشار آب ,نرخ جریان و مجموع نرخ جریان از آغاز اندازه گیری نمایش داده می شود.این تجهیز هر نوع جریانی را اندازه گیری می کند .با استفاده از این دستگاه در صنایع آب ,این امکان وجود دارد تا مقادیر FNU بوسیله کدورت سنج جداگانه اندازه گیری شود. از این خصیصه می توان به عنوان مثال به هنگام فلاشینگ استفاده کرد تا یک استراتژی موثر برای فلاشینگ با رعایت اصول حفظ منابع آب انتخاب کرد.
پروسه اندازه گیری را می توان به راحتی نه تنها توسط صفحه نمایش دستگاه کنترل کرد,بلکه نرم افزار کاربردی تایید شده ای نیز وجود دارد.همه مقادیر فشار,دما,جریان وکدورت به طور آنی و زنده از دستگاه به نرم افزار فرستاده می شود .پروتکل های اندازه گیری و دیاگرام ها نیز نمایش داده می شوند .به طور کل می توان گفت که این سری از فلومترها ,یک راه حل جامع برای نگهداری هیدرانت ها و سیستم های مدیریت آب از زمان طراحی, مستندسازی تا راه اندازی و نگهداری می باشند.
این تجهیز دربرای اندازه گیری جریان در خطوط با سایزهای DN-40 تا DN-150 می تواند استفاده شود .دمای سیال عبوری می تواند از ۱ تا ۴۰درجه سانتی گراد متغیر باشد و فشار سیال عبوری نیز می تواند تا ۱۶ بار باشد.

محصولات مرتبط
مزایا

اطمینان از عملکرد
حداقل نیاز به نگهداری
بدون قطعات متحرک
قابلیت اندازه گیری فلو بدون ایجاد افت فشار
راه اندازی و بهره برداری آسان
تنظیمات آسان
دقت اندازه گیری بالا به همراه گواهی کالیبراسیون مطابق استاندارد EN 17025
عمر طولانی باتری (تا24 ساعت)
مدت زمان شارژ کوتاه
عملکرد GPS برای تعیین دقیق محل اجرای تست
خروجی داده های GIS
اتصال Sortz از سایز DN 40 تا DN 150
حافظه اطلاعات برای اندازه گیری و ذخیره 2,000,000 دیتا
انتقال داده ها از طریق بلوتوث
استاندارد CE مطابق با دستورالعمل EMC 2014/30 / EU و RED Direct 2014/30 / EU

محصولات مرتبط

فلومتر الکترومغناطیسی سری Mag-Flux HTL ساخت شرکت MECON به منظور جریان سنجی در سیستم های آتش نشانی و آب رسانی، به صورت قابل حمل مطابق با استاندارد های W 504 و DIN 14462 طراحی شده است. با استفاده از این سیستم امکان سنجش دبی و فشار شیرهای آتش نشانی (Hydrant) در معابر شهری و همچنین چاه های آب امکان پذیر می باشد. این سری از فلومترها به صورتی طراحی شده اند که علاوه بر قابل حمل بودن، هیچ نوع قسمت متحرک نداشته و در فضای آزاد و حتی هوای بارانی قابل استفاده می باشند.
پارامترهای اندازه گیری شده توسط این سیستم شامل : دبی (لحظه ای و تجمعی)، فشار و موقعیت مکانی محل تست می باشد. همچنین موقعیت مکانی محل تست (GIS) توسط GPS دستگاه ذخیره می گردد. بدین ترتیب برای هر بار تست، مقادیر اندازه گیری شده و موقعیت مکانی تست انجام شده در دستگاه ذخیره سازی شده و امکان بازبینی آن ها را آسان می نماید.
دستگاه دارای سامانه بلوتوث بوده و اطلاعات اندازه گیری شده به آسانی قابل انتقال به کامپیوتر و موبایل و تبلت می باشند. همچنین نرم افزار ارزیابی داده بسیار پیشرفته ای به نام Log Control برای مانیتورینگ اطلاعات طراحی شده است که می توان از آن برای بررسی و مستند سازی داده های اندازه گیری شده بهره برد. شایان ذکر است کلیه ی داده های اندازه گیری شده به صورت اتوماتیک در دستگاه ذخیره می شوند تا امکان بروز خطای کاربری به حداقل برسد.
سیستم HTL دارای باتری با طول عمر شارژ 24 ساعته می باشد. همچنین به همراه فلومتر تجهیزات فشار شکن، شیر باز و بست و شلنگ های مورد نیاز برای اجرای تست ارائه خواهند شد.
● قابلیت اعتماد بسیار بالا
● حداقل نیاز به سرویس و نگهداری
● بدون قطعه متحرک در قسمت اندازه گیری
● بدون افت فشار
● نسخه کامپکت
● سهولت نصب
● طول عمر باتری بالا
● سهولت ارتباط با سایر دستگاه ها
● مجهز به GPS جهت تعیین دقیق موقعیت
● دقت اندازه گیری بالا بر اساس استاندارد ۱۷۰۲۵

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط