تست پمپ های آتش نشانی

تست پمپ های آتش نشانی

فلومترهای مخصوص سیستم آتش نشانی می توانند برای اندازه گیری جریان خروجی پمپ های آتش نشانی استفاده شوند. در صنعت آتش نشانی و اطفا حریق (Firefighting industry) ثانیه ها مهمترین اهمیت را دارند. ضروری و حیاتی ترین مساله، استفاده از تجهیزاتی است که بتوانند در بحرانی ترین شرایط، عملکرد بدون خطا داشته باشند. به عبارت دیگر ضریب اطمینان و ایمنی عملکرد این تجهیزات بایستی چندین برابر محصولات رایج در صنعت باشد. تنها یک عملکرد نادرست می تواند عواقب جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.طبق استاندارد NFPA20 انجمن ملی حفاظت از آتش سوزی تست منحنی عملکرد پمپ های آتش نشانی – به صورت دوره ای – از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و یکی از پارامترهای مورد نیاز برای پایش منحنی مشخصه عملکرد پمپ ها، سنجش دبی آنها می باشد.

 

توضیحات فنی

با انتخاب Mecon ,شما قابلیت اعتماد را خصوصا در زمینه ایمنی ایستگاه های آتش نشانی انتخاب می کنید.سیستم های ایمنی در مقابل آتش جامع, یکی از اساسی ترین نیازها برای حفظ جان انسان هاست.به همین خاطر ایمنی و قابلیت اعتماد تجهیزات بیشتر از همیشه در صنعت حایز اهمیت است.کوچکترین خللی در عملکرد در شرایط حساس و خطرناک می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.با سری Turbo-Lux ,شرکت Mecon از سال ۱۹۷۷ پیشتاز تکنولوژی تولید تجهیزات موردنیاز در ایستگاه های ایمنی آتش نشانی بوده است.این شرکت بیشتر از ۴۰ سال است که سری Turbo-Lux و mag-Flux را با تاییدیه Vds به مشتریان خود عرضه می دارد. در سال ۲۰۱۶,شرکت Mecon یک نوآوری جدید را برای نیازمندی های ایمنی آتش نشانی در سطح جهانی معرفی کرد و برای اولین باردرجهان سری Turbo-Lux این شرکت موفق به دریافت هر سه تاییدیه معتبر بین المللی (FM,LPCB,Vds) گردیدکه این سری را به عنوان محصولی منحصر بفرد در دنیا به منظور تست سیستم های آتش نشانی مطرح نمود.

علاوه بر سری Turbo-Lux ، فلومترهای Mag-Flux T4 برای تست پمپ های آتش نشانی نیز ارائه شده است. با انتخاب Mag-flux T4 علاوه بر دقت و عملکرد بسیار بالا، هیچگونه افت فشاری در سیستم وجود نخواهد داشت. همچنین با داشتن میکروکنترلر، امکان ارسال سیگنال و پردازش در مراکز کنترل راه دور نیز وجود دارد.

به هنگام طراحی و ساخت یک محصول در MECON، نیازمندی ها و مشخصات از جمله فاکتورهای بسیار مهم می باشند. علاوه بر اینها، نیازمندی های فنی بالا نیز انگیزه توسعه را در این شرکت دوچندان کرده است..’نجات زندگی ها’ به طور مخصوص شعار هر روزه تکنسین ها و مهندسان شرکت MECON برای طراحی و ساخت تجهیزات با دقت و کارآیی بالا بوده است.

محصولات مرتبط
مزایا

• قابلیت اعتماد و ماندگاری بسیار بالا
• دقت اندازه گیری بسیار بالا
• مستحکم و حداقل نیاز به تعمیرات
• جریان سنجی مداوم و پایدار
• سهولت نصب و جابجایی
• کیفیت بسیار بالا
• ساخت آلمان

محصولات مرتبط

اریفیس فلومترهای سری Turbo-Lux به عنوان نسل اول از این سری فلومترها می باشند که برای پایش دبی آب پاش های سیستم اطفا حریق (Sprinkler System) طراحی و ساخته شدند. این فلومترها در صنعت آتش نشانی و اطفا حریق از سال 1977 با استاندارد Vds به بازار عرضه می گردند. ساختار این فلومتر شامل یک عدد اریفیس (که در مسیر جریان سیال ایجاد اختلاف فشار می کند) به همراه یک سنجشگر اختلاف فشار مکانیکی می باشد. نسل اول سری Turbo-Lux® نقش اصلی را در فلومترهای تست آتش نشانی ایفا نموده است و تاکنون هزاران بار در صنعت آتش نشانی مورد استفاده قرار گرفته اند. عملکرد این اریفیس فارغ از محل و موقعیت نصب بوده و تنها جهت جریان سیال عامل تعیین کننده برای آن می باشد. همچنین اندازه گیری متاثر از لرزش نبوده و نشانگر، جریان پایدار را نشان می دهد.این تجهیز بین دو فلنج به صورت ساندویچی قرار می گیرد و با دقت اندازه گیری بسیار بالا ,بدون متاثر شدن از عوامل بیرونی جریان خروجی را اندازه گیری می کند.
● تاییدیه VdS : 2344, 2100-29
● مناسب هر جهت جریان
● سهولت نصب
● دقت بسیار بالا

اریفیس فلومتر های سری Turbo-Lux 2 نسل دوم خانواده Turbo Lux به منظور تست پمپ های سیستم های آتش نشانی و اطفا حریق طراحی شده اند. با توجه به الزامات استاندارد NFPA 20 برای تست دوره ای پمپ های آتش نشانی لزوم استفاده از این فلومترها بیش از پیش اهمیت خواهد داشت. سری Turbo-Lux®2 مناسب برای اندازه گیری مایعات و گازهای خالص در سیستم های آتش نشانی می باشد. همچنین دارای تاییدیه Vdsمی باشد که اطمینان از عملکرد آن را دو چندان می کند.محل و جهت نصب این تجهیز بسیار منعطف است .این تجهیز بین دو فلنج به صورت ساندویچی قرار می گیرد و با دقت اندازه گیری بسیار بالا ,بدون متاثر شدن از عوامل بیرونی جریان خروجی را اندازه گیری می کند.این تجهیز به طور مخصوص برای اندازه گیری جریان آب در سیستم های آتش نشانی طراحی و ساخته شده است .
● تاییدیه VdS : 2344, 2100-29
● مناسب هر جهت جریان
● سهولت نصب
● دقت بسیار بالا

اریفیس فلومتر های سری Turbo-Lux 3نسل سوم خانواده (Turbo Lux) اولین و تنها دارنده سه استاندارد Vds، LPCB و FM در دنیا برای تست پمپ های سیستم های آتش نشانی و اطفا حریق می باشد. با توجه به الزامات استاندارد NFPA 20 برای تست دوره ای پمپ های آتش نشانی لزوم استفاده از این فلومترها بیش از پیش اهمیت خواهد داشت. سری Turbo-Lux®3 مناسب برای اندازه گیری مایعات و گازهای خالص در سیستم های آتش نشانی می باشد. دارا بودن سه استاندارد Vds, LPBC و FM اطمینان بالا از عملکرد این جریان سنج را برای تست پمپ های آتش نشانی به ارمغان آورده است.
با طول عمر بسیار بالا و با دقت اندازه گیری بسیار بالا ,بدون متاثر شدن از عوامل بیرونی جریان خروجی را اندازه گیری می کند
● FM-Approval according Class 1046
● VdS- Approval 2344, 2100-29
● LPCB- Approval LPS 1045 in processing
● تنها دارنده همزمان دارای سه تاییده ذکرشده
● سهولت نصب
● مناسب هر جهت جریان

عملکرد فلومتر الکترومغناطیسی سری Mag Flux T4 ساخت شرکت MECON با داشتن اتصالات کوپلینگ، برای کار در سیستم های اطفا حریق و آتش نشانی طراحی شده است. این محصول تنها فلومتر با اتصال کوپلینگ است که دارای استاندارد Vds می باشد.
خروجی سیگنال آنالوگ امکان پایش لحظه ای و تجمعی دبی سیالات مورد استفاده در سیستم های آتش نشانی و اطفا حریق را می دهد. در عملکرد فلومتر مغناطیسی همچنین دقت بالای سنسور الکترو مغناطیسی 0.05% ± ( پنج صدم درصد) امکان سنجش دبی با بالاترین دقت را فراهم می سازد.با استفاده از میکروکنترلر های سریع 16بیتی ,خروجی سیگنال 4-20 mA برای ارزیابی در کنترل روم های مرکزی و نقاط دور در دسترس خواهد بود.همچنین MECONبرای نصب این تجهیز ,گستره قابل توجهی از اتصالات پروسسی از انواع فلنج تا انواع رزوه ها را ارایه می کند.

● قابلیت اعتماد بسیار بالا
● تاییدیه VdS2344,2100-29
● پردازش سیگنال سریع با میکروکنترلرهای ۱۶بیتی
● محدوده اندازه گیری بالا
● نسخه کامپکت یا ریموت
● سهولت نصب

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط