فلومتر اسلاری

فلومتر اسلاری MECON

فلومتر اسلاری

جریان سنجی اسلاری ها (سیال های دارای مواد جامد)  همواره به عنوان یکی از پیچیده ترین روش ها ی فلو میترینگ مطرح بوده است. اسلاری (slurry) حاصل ترکیب یک مایع (معمولا آب) با مواد جامد حاصل بوده و میتواند دارای خصوصیات رئولوژی متفاوتی باشد. اندازه مواد جامد ممکن است از چند میکرون تا چند صد میلیمتر تغییر نماید و یا مواد جامد در بخشی از مسیر انتقال که سرعت سیال پایین است رسوب نماید و یا اسلاری همگن یا غیر همگن باشد. در برخی موارد اسلاری میتواند مانند سیال نیوتنی و یا غیر نیوتنی رفتار نماید و با توجه به ترکیبات آن ساینده و یا خورنده باشد. این تغییرات زیاد در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اسلاری ها، جریان سنجی این سیالات را پیچیده می نماید. اسلاری در بسیاری از صنایع به عنوان حامل مواد جامد یا محصول فرآیند وجود دارد، کنستانتره آهن، فاضلاب شهری و صنعتی، لیچینگ مس، خمیر کاغذ و … از جمله اسلاری های معروف می باشند. فلومترهای مغناطیسی همواره یکی از مطمئن ترین و پایدارترین روش ها برای جریان سنجی این سیال ها بوده اند.

دستگاه فلومتر اسلاری یکی از نیازهای استراتژیک در کنترل فرآیند و افزایش بازده خطوط تولید کارخانجات به ویژه در صنایع فولادی و معدنی است. فلومترهای مغناطیسی MECON سری Mag-Flux A با بهره گیری از تکنولوژی به روز و  پوشش داخلی ساخته شده از مواد مقاوم در برابر سایش و خوردگی  ، با بالاترین دقت جریان سنجی انواع اسلاری ها را در بلند مدت تضمین می نماید. به منظور جریان سنجی اسلاری ها با میزان رسانایی بسیار بالا و دارای ذرات فلز و مگنت (مانند کنستانتره آهن)، با بهره گیری از تکنولوژی Alternating Field امکان جریان سنجی اسلاری با 70% مواد جامد حاوی را میسر می نماید. فلومتر های اسلاری MECON به منظور جریان سنجی اسلاری، لجن و خمیرها در صنایع گوناگون از جمله صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی ، فرآوری فلزات، فولاد، مس، آلومینیوم،پتروشیمی، کاغذ سازی، غذایی، شیمیایی و … مورد استفاده قرار می گیرند. فلومتر های اسلاری MECON قابلیت دبی اسلاری ها با رسانایی پایین تر از 1 میکرو زیمنس و اسلاری های فوق رسانا را دارا می باشند. تکنولوژی منحصر به فرد MECON امکان جریان سنجی اسلاری های مختلف با دقت بسیار بالا حاوی نظیر مایعات شفاف را می دهد.

توضیحات فنی

سایش در جریان سنجی اسلاری ها:
اکثر پوشش های داخلی که برای محافظت از قسمت های در ارتباط با سیال به کار می روند، در برابر قدرت سایش اسلاری ها بسیار آسیب پذیر بوده و باعث خرابی فلومتر و توقف تولید شوند. بسیاری از پوشش ها ی معمول در برابر مواد ساینده و خشن عمر بسیار کوتاهی دارند.
راه حل MECON برای جریان سنجی اسلاری های مختلف استفاده از پوشش داخلی (Lining) متناسب با خصوصیت اسلاری جاری در تیوب اندازه گیری می باشد، به عنوان مثال پوشش از جنس پلمیر ارتجاعی مانند Polyurethane برای اسلاری های حاوی مواد شیمیایی (فلومتر اسلاری لیچینگ) و یا لاستیک طبیعی با قابلیت ارتجاعی بسیار بالا Soft Rubber (LINATEX) برای انواع کنستانتره های فلزی نظیر فلومتر کنستانتره آهن ارائه داده است. ضخامت مناسب و پایداری این پوشش ها، طول عمر تیوب اندازه گیری را در برابر خشن ترین و ساینده ترین سیال ها به حداکثر ممکن می رساند.

جریان سنجی اسلاری با غلظت بالا:
غلظت بالای مواد جامد و نویز حاصل از آن ها در اسلاری از عواملی هستند که روند جریان سنجی اسلاری ها، دقت اندازه گیری و تکرارپذیری را مختل می نماید. Mecon برای حل این مشکل ، تکنولوژی Alternating Field را ارائه می دهد که جریان سنجی اسلاری حاوی ۷۰درصد مواد مغناطیسی و یا اسلاری با رسانش زیر ۱میکروزیمنس را ممکن می سازد.

محصولات مرتبط
مزایا

• طراحی منحصر به فرد برای هر نوع اسلاری
• کاهش در هزینه های نگهداری بخاطر مقاومت بسیار بالای مواد استفاده شده در ساخت
• انواع پوشش داخلی و الکترود ( Polyurethaneو Natural Soft Rubber، استنلس استیل، تیتانیوم، سرامیک مقاوم در برابر سایش
• جریان سنجی اسلاری های فوق رسانا و کم رسانا
• طول عمر بالا
• حداقل نیاز به تعمیرات و نگهداری

محصولات مرتبط

سنسورهای فلومتر الکترومغناطیسی سری Mag-Flux A ، ساخت شرکت MECON، تجهیزات بسیار دقیقی برای اندازه گیری جریان آب، دوغاب (Slurry)، کنستانتره، پالپ ها و خمیرها،مایعات خورنده و اسیدی و هرنوع ماده دارای رسانش می باشند. متریال های پوشش داخلی تیوب اندازه گیری و الکترود ها،بدنه بسیار مستحکم و رنگ آمیزی با کیفیت بالا این قابلیت را به این نوع فلومتر می دهد تا برای اندازه گیری انواع مایعات، اسلاری ها و مایعات خورنده  در شرایط مختلف استفاده شود. علاوه بر این نصب نمایشگر به صورت ریموت امکان قرائت محلی در خارج از محیطهای خطرناک را برای کاربران فراهم می آورد. کنترل کیفیت دقیق در این سری، اطمینان از عملکرد صحیح تجهیز در سخت ترین شرایط در بلند مدت را تضمین می نماید. Mag Flux A با استفاده از تکنولوژی Alternating Field این قابلیت منحصر بفرد را دارد تا برای جریان سنجی دقیق سیالات محتوی بیش از 70% ناخالصی جامد (کنستناتره آهن) نیز استفاده شود. انتخاب مواد مناسب برای پوشش داخلی تیوب اندازه گیری ،الکترود و بدنه ،طول عمر فلومتر اسلاری MECON را در برابر سایش و خوردگی بسیار بالا برده است.قطر داخلی فلومتر کاملا مشابه با سایز لوله انتخاب گردیده و همچنین رینگ های محافظ در دو طرف تجهیز نصب گردیده تا ساییدگی پوشش داخلی را به حداقل ممکن برساند و کارکرد دقیق و بلندمدت این فلومتر را تضمین کند.

• دقت بسیار بالا
• نصب و نگهداری آسان
• کارآیی پایدار
• انواع متفاوت سیگنال خروجی
• نمایشگر واضح و خوانا
• شروع به کار بلافاصله پس از نصب
• حداقل تعمیرات و نگهداری
• کالیبراسیون دقیق
• رابط کاربری قوی و کاربرپسند
• توانایی کار در دما وفشار بالا
• IP68 برای عملکرد دقیق در محیط های مرطوب و گردوغبار

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط