فلومتر دوزینگ

فلومتر دوزینگ

جریان سنجی فلو های بسیار کم در بسیاری از پروسه های صنعتی مانند فرآیندهای دوزینگ سیالات و ماشین های پرکن بسیار پراهمیت است. به دلیل فلوی پایین و سرعت بعضا کم سیال اندازه گیری جریان برای فلومترهای معمول به آسانی صورت نمی گیرد و نیازمند ساز و کار منحصر به فردی می باشد. بعه عنوان مثال در فرآیندهای جداسازی گازها˓ بسته بندی مواد غذایی˓ دیواره های راکتورهای هسته ای، تزریق مواد شیمایی به فرآیند های تولید و… .

توضیحات فنی

عموما در جریان سنجی مایعات مواردی نظیر، گازهای حل نشده و حباب، ترکیبات شیمایی موجود در سیال، حرارت ایجاد شده توسط تجهیزات دیگر در فرآیند، از چالش های جریان سنجی مایعات می باشد. این چالش ها در جریان سنجی فلو های پایین خود نمایی بیشتری کرده به طوریکه ، در جریان سنجی توسط فلومترهای مکانیکی اخلال ایجاد کرده و انرژی مورد نیاز برای تحریک سنسور فلومتر مکانیکی در این گونه فلومترها به خوبی تامین نشده و جریان سنجی خطی نمی باشد.
از این رو متخصصان ما در MECON،برای حل این مشکلات سریmag-flux F5 برای جریان سنجی جریان های بسیار کم را طراحی و توسعه داده اند. .استفاده از مواد بسیار مقاوم، بهداشتی و با کیفیت در ساخت(اکسید زیرکونیوم برای پوشش داخلی و SS 316 برای بدنه)، بهمراه تکنولوژی بروز برای پردازش سیگنال، maf-flux F5 را به عنوان یک انتخاب کارا و موثر برای جریان سنجی فلوهای پایین در صنایع مختلف اعم از دارویی، شیمیایی، غذایی و… معرفی می کند.

محصولات مرتبط
مزایا

● تیوب ساخته شده از اکسید زیرکونیوم بسیار مقاوم
● قطر داخلی ۲میلی متر به بالا
● مناسب جهت اندازه گیری نرخ جریان های بسیار کوچک
● قابلیت اعتماد بالا
● حداقل نیاز به سرویس و نگهداری
● راه اندازی آسان
● سهولت نصب

محصولات مرتبط

فلومتر الکترومغناطیسی Mag-Flux F5 ساخت شرکت Mecon است. عملکرد فلومتر مغناطیسی به نوعی طراحی شده است که برای اندازه گیری جریان تقریبا همه مایعات رسانای الکتریکی مناسب هستند. پیش نیاز این است که سیال باید از رسانایی حداقل برخوردار باشد. در عملکرد فلومتر مغناطیسی، دما ، فشار و چگالی هیچ تاثیری در نتیجه ندارند. این طراحی ویژه از فلومتر الکترومغناطیسی به ویژه برای اندازه گیری جریان مقادیر بسیار کم مناسب است. کاربردهای معمول را می توان در صنایع غذایی ، دوز مواد شیمیایی, در سیستم های عکاسی و دوز دارو در زمینه های پزشکی یافت. پوشش داخلی از جنس اکسید زیرکونیوم و الکترود پلاتین امکان استفاده از این سنسور برای جریان سنجی هر نوع مایع با ساختار شیمیایی و فیزیکی را فراهم می سازد.این پوشش مقاومت بالایی در برابر مواد خورنده و دمای بالا دارد.تولید و توزیع سنسور جریان با فرستنده های Intermag 2 / Transmag 2 ترکیب شده است تا بتواند کوچکترین جریان ( تا ۳لیتر بر ساعت) با حداقل هدایت پذیری (۱ میکروزیمنس) را اندازه گیری کند.
بواسطه داشتن بدنه مستحکم تمام فلزی سیگنال خروجی عاری از هرگونه تداخل است و انواع اتصالات بر اساس استانداردهای گوناگون از جنس Hastelloy ˓Titanium و بر اساس درخواست مشتری در دسترس است. تیوب اندازه گیری قابل تعویض بدنه این تجهیز می تواند از متریال بهداشتی نیز ساخته شوند تا در صنایع دارویی،غذایی و دیگر مکانهایی که نیاز به تجهیزات بهداشتی است، به کار گرفته شود.
• دقت اندازه گیری بسیار بالا
• عدم ایجاد افت فشار در جریان سیال
• نداشتن قطعات متحرک
• استهلاک بسیار پایین
• جریان سنجی دوجهته
• اندازه گیری سیالات خورنده (اسیدها، بازها و حلال ها) و ساینده (انواع دوغاب و Slurry)
• اندازه گیری دبی سیالات در سرعت و حجم بسیار کم

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط