فلومتر روغن

فلومتر روغن

در بسیاری از صنایع جریان سنجی سیال روغن در مصارف گوناگون مانند پروسه,روانسازی,سوخت رسانی و… بسیار کلیدی بوده است و بسیاری تجهیزات خاص توسط سازندگان مختلف بدین منظور طراحی شده تا بالاترین دقت و کارآیی را عرضه کند.

اصل اساسی برای جریان سنجی فلوهای ویسکوز مانند روغن،پایداری در اندازه گیری با دقت بالا در صورت تغییر ویسکوزیته است.فلومترهای Baffle Plate و روتامترهای سری RE-250ساخت MECON، دقت اندازه گیری بالا بدون تاثیر گرفتن از ویسکوزیته را تضمین می کنند.

توضیحات فنی

از آنجا که سیال روغن می توانند حاوی ناخاصی باشد و یا گرانروی بالایی داشته باشند, مهندسین و متخصصین در شرکت MECON تکنولوژی Baffle Plate‌را به عنوان یکی از موثرترین روش ها برای ساخت فلومتر موثر در جهت جریان سنجی سیال روغن استفاده کرده اند.چندین دهه تجربه در تولید فلومترهای مکانیکی MECON را از معدود تولیدکنندگان فلومتر بافل پلیت (Baffle Plate Flow Meter) نموده است. فلومترهای Baffle Plate ساخت Mecon دارای ویژگی هایی خاص مانند ضریب عملکرد بالا و بدون خطا ، طول عمر زیاد، استحکام، تحمل دمای بالا (۲۵۰ درجه سانتیگراد)، اندازه گیری دبی سیالات در فاز های گوناگون (مایع، گاز و بخار)، خروجی سیگنال، خروجی سوییچ و …. می باشند.
علاوه بر فلومترهای Baffle، روتامترهای سری RE-250 ساخت MECON نیز با طراحی و ساخت کاملا فلزی، تحمل دما و فشار کاری بالا، استاندارد ATEX ،مجهز بودن به لرزه گیر و بسیاری امکانات دیگر قادر به جریان سنجی روغن های عبوری با دقت و تکرارپذیری بسیار بالا هستند.

محصولات مرتبط
مزایا

• جریان سنجی بسیار دقیق
• توانایی جریان سنجی سیال ویسکوز حاوی ناخالصی
• طول عمر بسیار بالا
• تعمیر و نگهداری بسیار کم
• خوانایی بالا
• بدنه بسیار مستحکم

محصولات مرتبط

فلومتر بافل پلیت سری Gardex ساخت شرکت MECON یکی از بی نظیرترین جریان سنج ها برای اندازه گیری دبی مایعات، گازها و بخارها می باشد. این فلومتر با طراحی بسیار مستحکم و قوی، امکان نصب در تمامی جهات را دارد و بخاطر بازه اندازه گیری گسترده از پرکاربرد ترین محصولات می باشد. با داشتن امکاناتی همچون نمایشگر محلی، سیگنال خروجی و سوییچ، پایش جریان عبوری برای کاربران بسیار آسان و در دسترس خواهد بود. طراحی خاص ,اطمینان عملکرد بسیار بالا,طول عمر بالا,عدم تاثیر بر سیال عبوری,دقت بالا , زمان پاسخ بسیار کم, ساخت با کیفیت ,Gardex را به عنوان یک انتخاب بسیار عالی جهت اندازه گیری جریان انواع آب در صنایع گوناگون تبدیل نموده است.طیف وسیع پوشش داخلی و متریال ساخت در تولید Gardex ,کارکرد دقیق وبلندمدت این تجهیز را گارانتی می کند.همچنین توانایی تجهیز شدن به سوپیچ یا خروجی جریانی ۴ تا ۲۰میلی آمپر از دیگر مزایای این سری فلومتر است .علاوه براین نصب ,راه اندازی و سرویس آن بسیار راحت است و برای کاربری فوری آماده است.
اطمینان در عملکرد
طول عمر بالا
قابل استفاده برای مایعات، گازها و بخارها
طراحی بسیار مستحکم
قابلیت نصب کنتاکت برای کنترل فلو
قابلیت نصب خروجی جریانی 4 تا 20 میلی آمپر
نصب و نگهداری آسان
نصب به صورت ساندویچ بین دو فلنج
دقت بالای اندازه گیری
راه اندازی ساده
زمان پاسخ کوتاه

بدنه فلزی بسیار مستحکم و نصب پوشش داخلی تیوب اندازه گیری از جنس PTFE و فلوتر از جنس PVDF، نمایشگر مدرج محلی به همراه خروجی های جریان، پالس، شبکه و سوییچ و دارا بودن گواهی ATEX برای نصب در محیط های قابل انفجار، روتامتر های سری RE 250 را به یک تجهیز مطمئن و جذاب با امکانات متنوع به منظور اندازه گیری جریان سیالات بسیار خورنده تبدیل کرده است. جنس بدنه و نمایشگر ۱۰۰درصد فلزی و امکان انتخاب آلیاژ آنها از متریال های Stainless Steel 316Ti، Titanium و Hastelloy، نصب این تجهیزات را در سخت ترین شرایط کاری محیطی و پروسه ای تا فشار کاری 400 بار و دمای 350 درجه سانتی گراد را فراهم نموده است. این تجهیز با اندازه استاندارد ۲۵۰ میلی متری برای اندازه گیری طیف وسیعی از سیالات خورنده مانند اسید ها و باز های قوی (اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، اسید نیتریک، سود سوز آور و …) ، در صنایع گوناگون از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، معدنی، تولید و فرآوری فلزات، مواد غذایی، حمل دریایی و کشتی سازی، شیمیایی، سیمان، تاسیسات ساختمانی، داروسازی، کاغذ و سلولز، نیروگاه مناسب می باشد. همچنین طراحی ماژولار این سری RE-250 امکان سفارشی سازی این محصول، طبق شرایط خاص و الزامات نصب را میسر می نماید
دقت بسیار بالا
نصب و نگهداری ارزان و آسان
کارآیی پایدار
بدون ریسک نشت
انواع متفاوت سیگنال خروجی
نمایشگر واضح و خوانا
شروع به کار بلافاصله پس از نصب
اتصالات پروسسی گوناگون
کالیبراسیون دقیق
متعلقات قابل تعویض

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط