فلومتر ضداسید

فلومترهای مغناطیسی ضداسید MECON

فلومتر ضداسید

در بسياري از پروسه هاي صنعتي نیاز به جریان سنجی سیالات خورنده و اسیدی می باشد. خورندگی می تواند باعث صدمات جبران ناپذیری به تجهیزات اندازه گیری و خطوط تولید شده و باعث تحمیل هزینه های بسیاری شود. برای اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد فلو سیالات خورنده، باید از تجهیزات اندازه گیری مقاوم در برابر خوردگی ( ضد خوردگی ) که دارای متریال مناسب برای این کار می باشند استفاده نمود.

توضیحات فنی

سری فلومترهای مقاوم در برابر خوردگی MECON (فلومترهای ضد خوردگی) از تایپ های روتامتر (Rotameter)، اریفیس بای پس (Orifice)، الکترومغناطیسی (Mag Meter) ساخته شده از مواد مقاوم در برابر خوردگی می توانند برای اندازه گیری سیال های بسیار خورنده استفاده شوند. فلومتر های MECON ساخته شده از طیف وسیعی از متریال های مقاوم در برابر خوردگی (پوشش های داخلی، الکترود، بدنه، رنگ و …)MECON را به یک انتخاب بی نقص برای جریان سنجی سیالات خورنده و اسیدی در پروسه ها و محیط های سخت و دوشوار می نماید. به کارگیری صحیح متریال های با کیفیت ضد خوردگی مانند PTFE، PFA، NOVOLAK، Hastelloy، Tantalum، Platinum، Zirconium Oxide در ساخت اجزا فلومترهای ضد اسید،  کارکرد بلند مدت با دقت بسیار بالای فلومترهای اسید ساخت Mecon را تضمین می کند. فلومترهای ضد اسید Mecon به منظور جریان سنجی سیالات بسیار خورنده مانند اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، اسید نیتریک، EDC، بازهای قوی و دیگر حلال ها (با هر درجه از غلظت و در دماهای مختلف) طراحی شده اند.
برخی از کاربرد های فلومتر اسید MECON میتوان در خطوط تولید اسیدها و بازهای قوی، فرآیند تولید مواد شیمیایی، اسید شویی، انتقال آب چاه و دریا، خطوط سفیدسازی و تولید خمیر در کاغذسازی، اسید شویی در صنایع فولاد و فلزی، پروسه های لیچینگ در صنایع معدنی، تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه پساب صنعتی، خطوط بلندینگ صنایع غذایی، خطوط بخارساز LNG، تولید اسید سولفوریک، اسید فسفریک و یا آب انواع کوره های تولید فلزات استفاده نمود.
محصولات مرتبط
مزایا

• مقاوم در برابر انواع اسیدها˓بازها و حلال های شیمیایی
• حفظ قابلیت ضد خوردگی در دماهای بالا
• بدنه بسیار محکم در برابر بخارهای اسیدی
• تاییدیه های معتبر بین المللی از سازمان های استاندارد
• تکنولوژی به روز اروپا
• تماما ساخته شده در آلمان
• قابلیت کار در فشارهای بالا
• نیاز به تعمیرات بسیار کم
• راه اندازری سریع و آسان
• دقت و تکرارپذیری بسیار بالا

محصولات مرتبط

سنسورهای فلومتر الکترومغناطیسی سری Mag-Flux A ، ساخت شرکت MECON، تجهیزات بسیار دقیقی برای اندازه گیری جریان آب، دوغاب (Slurry)، کنستانتره، پالپ ها و خمیرها،مایعات خورنده و اسیدی و هرنوع ماده دارای رسانش می باشند. متریال های پوشش داخلی تیوب اندازه گیری و الکترود ها،بدنه بسیار مستحکم و رنگ آمیزی با کیفیت بالا این قابلیت را به این نوع فلومتر می دهد تا برای اندازه گیری انواع مایعات، اسلاری ها و مایعات خورنده  در شرایط مختلف استفاده شود. علاوه بر این نصب نمایشگر به صورت ریموت امکان قرائت محلی در خارج از محیطهای خطرناک را برای کاربران فراهم می آورد. کنترل کیفیت دقیق در این سری، اطمینان از عملکرد صحیح تجهیز در سخت ترین شرایط در بلند مدت را تضمین می نماید. Mag Flux A با استفاده از تکنولوژی Alternating Field این قابلیت منحصر بفرد را دارد تا برای جریان سنجی دقیق سیالات محتوی بیش از 70% ناخالصی جامد (کنستناتره آهن) نیز استفاده شود. انتخاب مواد مناسب برای پوشش داخلی تیوب اندازه گیری ،الکترود و بدنه ،طول عمر فلومتر اسلاری MECON را در برابر سایش و خوردگی بسیار بالا برده است.قطر داخلی فلومتر کاملا مشابه با سایز لوله انتخاب گردیده و همچنین رینگ های محافظ در دو طرف تجهیز نصب گردیده تا ساییدگی پوشش داخلی را به حداقل ممکن برساند و کارکرد دقیق و بلندمدت این فلومتر را تضمین کند.

• دقت بسیار بالا
• نصب و نگهداری آسان
• کارآیی پایدار
• انواع متفاوت سیگنال خروجی
• نمایشگر واضح و خوانا
• شروع به کار بلافاصله پس از نصب
• حداقل تعمیرات و نگهداری
• کالیبراسیون دقیق
• رابط کاربری قوی و کاربرپسند
• توانایی کار در دما وفشار بالا
• IP68 برای عملکرد دقیق در محیط های مرطوب و گردوغبار

بدنه فلزی بسیار مستحکم و نصب پوشش داخلی تیوب اندازه گیری از جنس PTFE و فلوتر از جنس PVDF، نمایشگر مدرج محلی به همراه خروجی های جریان، پالس، شبکه و سوییچ و دارا بودن گواهی ATEX برای نصب در محیط های قابل انفجار، روتامتر های سری RE 250 را به یک تجهیز مطمئن و جذاب با امکانات متنوع به منظور اندازه گیری جریان سیالات بسیار خورنده تبدیل کرده است. جنس بدنه و نمایشگر ۱۰۰درصد فلزی و امکان انتخاب آلیاژ آنها از متریال های Stainless Steel 316Ti، Titanium و Hastelloy، نصب این تجهیزات را در سخت ترین شرایط کاری محیطی و پروسه ای تا فشار کاری 400 بار و دمای 350 درجه سانتی گراد را فراهم نموده است. این تجهیز با اندازه استاندارد ۲۵۰ میلی متری برای اندازه گیری طیف وسیعی از سیالات خورنده مانند اسید ها و باز های قوی (اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، اسید نیتریک، سود سوز آور و …) ، در صنایع گوناگون از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، معدنی، تولید و فرآوری فلزات، مواد غذایی، حمل دریایی و کشتی سازی، شیمیایی، سیمان، تاسیسات ساختمانی، داروسازی، کاغذ و سلولز، نیروگاه مناسب می باشد. همچنین طراحی ماژولار این سری RE-250 امکان سفارشی سازی این محصول، طبق شرایط خاص و الزامات نصب را میسر می نماید
دقت بسیار بالا
نصب و نگهداری ارزان و آسان
کارآیی پایدار
بدون ریسک نشت
انواع متفاوت سیگنال خروجی
نمایشگر واضح و خوانا
شروع به کار بلافاصله پس از نصب
اتصالات پروسسی گوناگون
کالیبراسیون دقیق
متعلقات قابل تعویض

روتامترهای شیشه ای (Glass Tube Rotameter) سری Tubux M30 ساخت شرکت MECON دارای تیوب اندازه گیری از جنس شیشه و محفظه حفاظتی و اتصالات از جنس استنلس استیل یا PVC برای کار در محیط های سخت و جریان سنجی سیال های بسیار خورنده تولید شده اند. این روتامتر شیشه ای با قابلیت نصب سوییچ و محافظ بیرونی و دارا بودن استاندارد ATEX ضد انفجار، جریان سنجی طیف وسیعی از سیالات خورنده و نصب در محیط های بسیار خشن را امکان پذیر می سازد. یکی از کابرد های منحصر به فرد Tubux M30 شیشه شفاف آن می باشد که امکان رویت سیال عبوری را همزمان با اندازه گیری و نمایش فلو بر گیج تجهیز به اپراتور ها و مهندسین فرآیند می دهد. انتخاب متریال های مقاوم در برابر خوردگی از جنس فلز و پلمیر برای ساخت شناور ، بدنه محافظ، تیوب اندازه گیری و اتصالات نصب این روتامترها را در پروسه های گوناگون امکان پذیر می سازد. کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در این تجهیز اطمنیان عملکرد آن را بسیار بالا برده است.
دقت بسیار بالا
نصب و نگهداری ارزان و آسان
کارآیی پایدار
بدون ریسک نشت
زمان تحویل کوتاه
نمایش واضح و خوانا
شروع به کار بلافاصله پس از نصب
اتصالات پروسسی گوناگون
کالیبراسیون دقیق

روتامترهای سری Trogflux ،ساخته شده از متریال بسیار باکیفیت در ساخت بدنه و فلوتر ، مقاومت بسیار بالایی در برابر شوک حرارتی ,فشار ، اکسیداسیون و خوردگی دارند.استفاده از پلاستیک شفاف Polysulfon برای تیوب اندازه گیری و بدنه ، PVC برای اتصالات و PVDF برای فلوتر باعث شده است که این سری از روتامترها برای اندازه گیری سیال های به شدت خورنده نظیر اسیدها و بازها در صنایع مختلف تا دمای 90 درجه و فشار کاری 10 بار مناسب باشند.
Trogflux سنجش جریان طیف وسیعی از سیالات خورنده مانند اسید ها و باز های قوی و مواد شیمیایی در صنایع گوناگون از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، معدنی، تولید و فرآوری فلزات، مواد غذایی، حمل دریایی و کشتی سازی، شیمیایی، سیمان، تاسیسات ساختمانی، داروسازی، کاغذ و سلولز و نیروگاه را امکان پذیر می سازد. نصب این نوع از روتامتر ها بسیار آسان بوده و به سرعت قابل استفاده و کاربری می باشند.همچنین روتامتر های این سری قابلیت نصب کنتاکت به منظور کنترل دبی عبوری را دارا می باشند.نوع استاندارد این سری طولی برابر با 306 میلی متر دارد اما نسخه کوتاه تر آن با طول 231 و 258 میلی متر نیز در دسترس است.
دقت بسیار بالا
کارآیی پایدار
بدون ریسک نشت
زمان تحویل کوتاه
نمایش واضح و خوانا
شروع به کار بلافاصله پس از نصب
اتصالات پروسسی گوناگون
کالیبراسیون دقیق
انعطاف بالا در موقعیت نصب

فلومتر بای پس (کنارگذر) اوریفیس مدل N4 شرکت MECON با ساختاری کاملا پلمیری نمونه بی بدلیل در جریان سنجی اسیدهای بسیار خورنده می باشد. این راهکار بسیار کارا و ارزان همچنین امکاناتی چون نمایشگر محلی، نصب آسان، کنتاکت را دارا می باشد. از مزیت های این محصول، شیر های مسدود کننده ورودی و خروجی اریفیس می باشد که در صورت نیاز، بدون نیاز به قطع جریان امکان تعمیرات و نگهداری را امکان پذیر می سازد. . در ساختار و نحوه ساخت N4، انعطاف پذیری در نصب در زوایای گوناگون بدون اختلال در مقدار اندازه گیری رعایت شده است. اریفیس های این تجهیز از جنس PVC تا سایز 16″، DN400 در دسترس بوده و سنجش جریان طیف وسیعی از سیالات خورنده مانند اسید ها و باز های قوی، های و مواد شیمیایی در صنایع گوناگون از جمله نفت و گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، معدنی، تولید و فرآوری فلزات، مواد غذایی، حمل دریایی و کشتی سازی، شیمیایی، سیمان، تاسیسات ساختمانی، داروسازی، کاغذ و سلولز، نیروگاه را امکان پذیر می سازند.

دقت بسیار بالا
کارآیی پایدار
بدون ریسک نشت
زمان تحویل کوتاه
نمایش واضح و خوانا
شروع به کار بلافاصله پس از نصب
اتصالات پروسسی گوناگون
کالیبراسیون دقیق
انعطاف بالا در موقعیت نصب
توان اندازه گیری جریانهای بالا

خدمات مرتبط
دانلود ها
مطالب مرتبط